My articles

כתבות שלי

מרכזי קניות ושווקים במוסקבה
מוסקבה היא ללא ספק - עיר ללא הפסקה. חנויות ושירותים רבים פתוחים פה 7/24, בסופי שבוע ובחגים. באמצע הלילה אפשר לערוך קניות, להסתפר, לבקר אצל רופא שיניים או לרכוש ספר. מוסקבה היא ליבה השלטוני והכלכלי של רוסיה. בעיר הזאת יש מספר המולטי מליונרים הגדול בעולם וגם אחרים אינם מפגרים אחריהם. כל זה אומר – כוח קניה ולכן, היצע גדול של מוצרי מותרות לצריכה של האלפיון העליון!
המשך לקרוא...

מוסקבה בירת רוסיה
עם נפילת מסך הברזל וביטול אשרות הכניסה בין רוסיה לישראל, עשרות אלפי ישראלים מבקרים במוסקבה בכל שנה. אחרי השינויים הדרמטיים שעברה רוסיה ב-20 השנים האחרונות היא אכן שווה ביקור. מוסקבה, בירתה של המדינה הגדולה בעולם והעיר הגדולה באירופה, היא כצארינה יפה ומפתה אך יהירה ומתנשאת.

המשך לקרוא...

מוסקבה של חורף
גל הקור משתק את החיים באירופה. פקקים אינסופיים, מטוסים שאינם ממריאים ואנשים קופאים מקור. גם למוסקבה הגיע גל הקור, כרגיל מידי שנה וללא מהומה. זהו ה"גל" המגיע לרוסיה כל שנה החל מחודש דצמבר ועד מרץ. למעשה, בנובמבר כולם מחכים פה לשלג שיקשט את עצי האשוח לכבוד חגיגות ראש השנה האזרחית החדשה. הטמפרטורות צונחות למינוס 20 במוסקבה עד מינוס 65 חבל יקוטיה, בצפון סיביר!
המשך לקרוא...

bunker

אוכל רוסי
לכל מדינה המאכלים האופיינים אך ורק לה. וכך גם לרוסיה. בביקור במוסקבה תוכלו לחוות את הטעמים המיוחדים של המדינה, ודאי גם תיפגשו עם כמה דברים מוכרים לכם מהבית, ואם התמזל מזלכם - גם לאכול במסעדות הטובות, שהעיר מציעה. אלונה שבה ומדווחת לנו מהעיר. והפעם - על אוכל ומסעדות. כתבה "מטייל".

המשך לקרוא...

bunker

מוזיאונים לאמנות – על קצה המזלג במוסקבה
בחודש מרץ מתחיל באופן רשמי האביב במוסקבה. הטמפרטורות מתלבטות סביב ה-0. המדרכות חלקלקות מקרח או מלאי בוץ של השלג הנמס. בהחלט לא קל ולא נעים להסתובב עכשיו ברחובות. לכן, אין עונה מתאימה מזו לבלות באולמות החמימים והמוארים של שפע המוזיאונים (כ-100!) , הפזורים ברחבי מוסקבה. בסופי השבוע ובחגים המוזיאונים השונים מלאים לא רק בתיירים, אלא בעיקר במוסקבאים המבלים עם כל המשפחה.
המשך לקרוא...

moscow

מטרו של מוסקבה – עיר מתחת לאדמה
במוסקבה הפקוקה תמיד, המטרו הוא אמצעי התחבורה המהיר והנוח בעיר. אך מעבר לתחבורה, זוהי חוויה מיוחדת שכל תייר המעוניין לחוש את העיר, הקצב שלה, התרבות ואפילו אדריכלות ואמנות ממליצה לו בחום לבקר במטרו. לפני ירידתכם לעובי האדמה רצוי להצטייד במפה ולקבל הסבר כיצד להתמצא בין הקווים. בכל תחנה יש קופת כרטיסים. נסיעה בודדת (נכון ליולי 2010) עולה כדולר אחד.
המשך לקרוא...

bunker

מסע בזמן ובחלל - בונקרים סודיים עמוק מתחת לאדמה
בלב מוסקבה כשמהלכים ברחובותיה הסואנים של מוסקבה, קשה להעלות על הדעת שעמוק מתחת לאדמה קיימת עיר נוספת והיא מוסקבה חבוייה וסודית שרוב תושביה מעולם לא שמעו ולא ראו אותה. היום נבקר במוסקבה האחרת, החבוייה מן העין: הבונקר של סטאלין באיזמיילובו ומוזיאון המלחמה הקרה ומקלט אטומי בלב העיר. הבונקר של סטאלין נבנה כבר בשנות ה-30 כשנסלל הקו הראשון של המטרו. עם עלייתו של היטלר לשלטון היה ברור לסטלין שהעימות בין שתי הדיקטטורות והאידיולוגיות, נאצית וקומוניסטית.
המשך לקרוא...

Dance

10 דברים שחייבים לעשות ולראות במוסקבה
1 לבקר בקרמלין, המבצר של מוסקבה ומרכז השלטון של רוסיה, המדינה הגדולה בעולם! 2 לערוך סיור מודרך במוזיאון אוצרות הצארים (הנשקייה). בסיור תגלו חפצי אמנות שימושית, תכשיטים מרהיבים, בגדי הכתרה, וסמלי שלטון שנאספו במשך מאות שנים. המדריך יספר לכם את הסיפורים הקשורים לחפצים ועל בעליהם השערוריתיים.
המשך לקרוא...