Recommend

ממליצים עלי

רחל פרידמן

אלונה באה ממשפחה יהודית רוסית ובעבר חייה בישראל וכיום חזרה למוסקבה. היא דוברת שפות רבות ובעיקר חשוב שהיא דוברת עברית רהוטה ורוסית. הידע שלה על מוסקבה, על היהדות ברוסיה והידע הכללי שלה, היסטורי-גיאוגרפי, רב מאוד. כמו כן, היא יודעת להעביר את הידע שלה בצורה מאוד מעניינת ומתאימה בעיקר לישראלים, לצעירים ומבוגרים.

אלונה מבינה לנפש האדם וקולטת מהר מאוד את רצונותיו של הלקוח. אנו זוג מבוגרים בני 60 + נהנינו מאוד בחברתה, היו לנו די הרבה דרישות, בנושאים של אוכל (אנו אוכלים כשר) של סיורים רגליים (אנו לא יכולים לצעוד מהר והרבה זמן) ונושאי התעניינות כלליים - לא יותר מדי מוזיאונים, לא להיות לחוצים בזמן בביקור באתר כלשהו ואלונה הבינה ללבנו ודאגה שנקבל את כל חפצינו.

למשל, אנו לא אוהבים לצאת מהמלון לפני שעה 09:00 בבוקר, על כן כל הסיורים התחילו בשעה זו או לאחריה. אנו זקוקים להפסקת קפה כל 3 שעות בערך, אז אלונה הציעה לנו לקחת איתנו טרמוס קפה בכדי לקצר את ההפסקות ורק פעם אחת ביום לעשות הפסקת קפה בבית קפה מקומי ומעניין במיוחד.

המחיר שאלונה גובה עבור יום סיור בהחלט שווה כל גרוש - ההסברים שלה יסודיים ומובנים, אנו נהנינו מאוד והמדריכה עמדה בציפיות שלנו - לא יכולנו לבקש יותר טוב מזה. אני ממליצה בחום רב על אלונה כמדריכה במוסקבה.

לפני הטיול היינו איתה בקשר אי-מייל וסיכמנו איתה הכל, אבל אם רוצים לשנות במשך הטיול היא מוכנה וזורמת עם הלקוח ועם מזג האויר שגם הוא יכול להיות גורם לשינוי התוכנית.

רחל פרידמן 22/10/12 (למטייל)

למעלה

אני מצטרף להמלצה: אלונה מדריכה מעולה


ביליתי עם רעייתי שלושה וחצי ימים במוסקבה בנובמבר. סיכמנו מראש עם אלונה גולדנברג על הדרכה צמודה, חלק ברגל וחלק ברכב. נהג מטעמה (סרגיי - דובר עברית), המתין לנו בשדה התעופה. עם ההגעה למלון פגשנו את אלונה, ילידת מוסקבה, הרבה שנים בישראל ולאחרונה חזרה למוסקובה, בעלת הסמכה להדרכת תיירים מטעם הרשויות. הצלחנו לכסות את מרבית הנקודות החשובות והמומלצות, כיכרות, כנסיות, קטדרלות, גלריות אמנות, אתרי הנצחה, בתי כנסת, בתי קברות, תחנות רכבת תחתית (מטרו), תצפיות על העיר ממרומים, סיורים רכובים גם בלילה וגם ביום (ראשון - הוא יום קל יחסית לתנועה עם רכב בעיר) וגם היה בידנו זמן לסייר במרכזי הקניות ולצפות באחת הלילות במופע בקרקס (מדהים). לאלונה שורשים עמוקים במוסקובה משולבים עם היותה ישראלית, דבר המאפשר לה לשלב את הכרת המקום עם הטעם, הדרישות וההתנהגות של הישראלי המצוי.

היא הפגינה במהלך הימים, ובהתאם למקום הביקור, בקיאות מעולה בתחומים של היסטוריה, אמנות, דרכי הגישה למקומות והסביבה. לסיכום, מקצועיות ממדרגה ראשונה, תוך הקפדה גם על הפרטים הקטנים. קיבלנו מראש תכנית, שכלל גם עלויות צפויות והכל התנהל בהתאם, ללא שינויים ובלי הפתעות.

מומלץ לבקר בעיר, ענקית וססגונית ועל מנת להספיק לקבל טעימה אמיתית, תוך זמן קצר, מומלץ לשכור את השירותים של אלונה גולדנברג כמדריכה.

למטייל פירסטטר נובמבר 2013

למעלה


אלונה הי,טובי ואמי צירמן

הגענו אמש לארץ ודי מהר חזרנו למציאות. רצינו שוב להודות לך על ההדרכה הנהדרת שקיבלנו ממך במוסקבה. למדנו המון, נהנינו המון והפקנו המון! ההדרכה הייתה עשר – בהירה, מאורגנת, נעימה ומעניינת! והכול במאור פנים תוך גילוי יחסי אנוש נהדרים! תודה רבה רבה,

ציפי ומוטי פרנק, ספטמבר 2013

למעלה


אלונה שלום,טובי ואמי צירמן

אינני יודע באם המייל שלי יפגוש אותך עוד במוסקבה או שאת כבר בחופשה. בכל מקרה, כפי שאת מבינה חזרנו ארצה בשלום עמוסי חוויות והנאות מהביקור שלנו במוסקבה ובסנט פטרסבורג. לכל עיר מהשתיים יש את הייחודיות שלה אבל אין לי ספק כי הביקור המקדים שלנו במוסקבה והפגישה איתך סללה לנו את ההנאה המושלמת מהביקור בשתי הערים. כמה תובנות וידע סיפקת לנו, כמה הפכת סיפורים ודעות קדומות שהיו לנו למציאות ברורה ומובנת. הידע הרבגוני שלך באומנות, במוזיקה, בהיסטוריה ובהכרת העיר מוסקבה בפרט והתרבות וההיסטוריה הרוסית בכלל הפכו את הביקור למושלם ומהנה. האישיות החמה הסוחפת והאחריות שגילית רק הוסיפו ותרמו להנאתנו הרבה. אינני מוצא הרבה מילים נוספות להודות לך על הכל כי את שווה כל אמירה וסופרלטיבים שניתן להרעיף על אדם. אז אחרי ההקדמה הארוכה נותר לי להגיד רק שתי מילים: תודה רבה = ספסיבה בולשויי !!

צירמן אמי וטובי, מילר אילנה ואורי, רוזנר אורנה ויורם

טיול במוסקבה וס. פטרבורג יולי 2013

למעלה


משפחת אנושיאנו ממליצים המלצה חמה ביותר על המדריכה אלונה גולדנברג. הגענו 3 דורות במשפחה לטיול בן מספר ימים במוסקבה, זוג מבוגרים בשנות השישים יוצאי ברית המועצות, זוג הורים צעירים ילידי הארץ והנכד. למעשה רק שניים דוברי רוסית והשאר עברית ואנגלית. אלונה קיבלה את פנינו ברכב גדול, והדריכה אותנו בצורה מושלמת בעיר, היא תמרנה בין עברית לרוסית על מנת שכולם יבינו, היתה אנושית וחמה במיוחד.

היא גילתה ידע מדהים בכל תחום רלוונטי להדרכה, הן בהיסטוריה, ברחובות, בבתים ומוזיאונים, כל שאלה שהיתה לנו בכל תחום נענתה במקצועניות מדהימה. יחד איתה סיירנו ביום ואף בלילה בעיר הנפלאה ולמדנו על הזוהר, אך גם על האפל שבה. היא מצאה שפה משותפת עם כל דור במשפחה שלנו והתחבבה על כולם. לסיכום, עם כל הלב, אלונה היא המדריכה המומלצת על ידי.

27/10/13 למטייל יהודה מגון ומשפחת אנושי

למעלה


מוסקבה בחורף!

זה הולך להיות טיפ מפתיע מאד. באופן ספונטני, בחרנו אשתי ואני לצאת למוסקבה ל-4 ימים בינואר. כששמעו זאת בסביבתנו הסתכלו עלינו בתמיהה גדולה. מוסקבה בחורף? החורף המוסקבאי הביס את נפוליאון, הביס את הגרמנים במלחמת העולם השניה, צריך להיות משוגע! ובכן, בעזרתה של המדריכה הנפלאה אלונה גולדנברג שנלוותה אלינו והדריכה אותנו, היו אלה ימים מופלאים בהם חווינו וחשנו את מוסקבה האמתית. בלי תורים, בלי תיירים, בלי פקקים, מחירי הלינה והטיסה זולים יותר. והקור והשלג רק הוסיפו לחוויה ולאותנטיות. כשזה קורה בעיר שהכל קשור בה בחורף הקשה, זו הדרך הנכונה לחוות את מוסקבה. מוסקבה עיר מתקדמת מאד, חיה ופועמת אף בשיא הקור, משלבת היסטוריה מרתקת, עושר מופלג, שרידי תקופות חשוכות והתחדשות בלתי פוסקת. חווינו את ההיסטוריה של מלכות הצארים, מלחמת נפוליאון, השתלטות הקומוניסטים, מלחמת העולם השנייה, המלחמה הקרה ועד ימינו אלה, הכיכר האדומה, הקרמלין, ועוד עשרות מבנים מדהימים. ונופים מדהימים. נהנינו ממופע בלט מדהים בבולשוי, וביקרנו בקרקס הגדול והמרשים בעולם. קצרה היריעה מלמנות את כל האפשרויות והיופי שהעיר הזאת מציעה. ומה עושים עם הקור? מתלבשים היטב, מעיל כפפות כובע וצעיף. נהנים מכל רגע, כי לאחר כל מעבר נכנסים לתוך מבנה מחומם. וכשאין תורים ואין עיכובים יש שפע של אפשרויות. מומלץ בכל פה - מוסקבה בחורף! ותודה גדולה לאלונה המקסימה והמרתקת, בעזרת הידע הרב וההגשה המרתקת, התכנון הקפדני והגמיש, הכניסה אותנו עמוק לחוויה המוסקבאית.

יוסי וטלי נבו, ינואר 2014

למעלה


יעקב וחיה הרראלונה, מדריכה מיוחדת במינה, בעלת ידע רב ויכולת מדהימה להעביר זאת באופן מרתק. מלמדת את ההיסטוריה של רוסיה, בעלת יכולת להתאים את הצרכים לקבוצה אותה היא מדריכה. אנו ממליצים בחום לטייל עם אלונה כדי לחוות את החוויה שאנחנו חווינו במוסקבה.

אלונה בוקר טוב תודה רבה!!!!

על ההדרכה המדהימה במוסקבה שהוסיפה מאוד לחגיגות ה-50 של אורנה. זה לא קל להדריך על עיר ועם שמראש ,הגענו עם תחושות מעורבות, ובשיטת עבודתך עם המינון הנכון לאורנה לי ולילדים. הצלחת לרתק אותנו בהסטוריה המדהימה של רוסיה, ובאהבתם הרבה לאומנות יופי וטעמים. והצלחת לגרום לנו לראות את העם הרוסי באור חיובי יותר- ועל זה אני מודה לך בשם כולם. בכל פגישותי האישיות והעסקיות אני מזכיר את הטיול למוסקבה, ואת ההדרכה שלך, ומחלק את המייל שלך ואני מניח שלקראת האביב יהיו לך פניות נוספות. לשמחתי , גם אורנה והילדים נוהגים כך. תודה רבה

משפחת חכים , שלום ואורנה 10.10.13 למטייל

למעלה


יעקב וחיה הררהמדריכה אלונה גולדנברג הינה מדריכה מעולה, המיטיבה להכיר את מוסקבה על כל גווניה ולהעשיר את הידע של התיירים איתם היא עובדת. בביקור האחרון שלי במוסקבה קיבלתי תמורה מלאה, שהתבטאה בתוכנית מפורטת שנשלחה אליי באי-מייל והייתה תפורה על פי בקשותיי, צרכים מיוחדים והתחשבות במגבלות רפואיות של המטייל הנוסף שטייל איתי. הערך המוסף שאלונה מביאה הוא הרווח שלכם. המחיר שהיא דורשת על עבודתה, תואם סטנדרטים גבוהים ומקצועיות, כפי שבאו לידי ביטוי בהדרכה שלה ובכל הנוגע לפרטים הקטנים והחשובים. היא מדייקת בתיאורים, נכנסת לפרטים קטנים, עדכניים ועסיסיים, אישה מקסימה, שופעת אנרגיות ושמחת חיים. בשלושה ימים העמקתי בסיועה את ההיכרות שלי עם מוסקבה בפרט ורוסיה בכלל ואין ספק, שבפעם הבאה אטייל איתה שוב במוסקבה ובערי הטבעת, בטרם אמשיך לסן פטרסבורג.

יוסי שריג, מאי 2013

למעלה


אלונה יקרה ביותר!

יעקב וחיה הרר הנה הסתיים לו עוד טיול אבל לא סתם, אלא טיול מוקפד, ובנוי היטב. פתחת לנו חלון ענק לתרבות ואמנות רוסית. הדגשת את כל היופי והעוצמה של העם הרוסי. בחרת את כל הנקודות החשובות ובכלל, נתת הרגשה שאת רוצה שנחווה הכל במידה הנכונה. את אישה מאד מיוחדת נעימה ואצילית. נותנת המון כבוד לזולת והמון כבוד לאוצרות ולמדינה אותה את מייצגת. כל הכבוד! תמשיכי להיות נפלאה ותמיד אסרטיבית, מפקדת הטיול - כך צריך להוביל! הכל בזכותך היה נפלא. ומשהו אישי: אכין לך צמיד טורקיז כי אמרת שזה הצבע שלך. אם את רוצה אשלח לך אותו בדואר. לא השארתי את שלי כי הוא לא היה מושלם יש בו טעות. לך לא יכולה לתת משהו שהוא כמעט מצויין. מאחלת לך הצלחה בכל מעשייך ותמיד תבחרי את הדרך בה את רוצה לחיות את חייך. אהבתי מאד את דרך החיים שלך והנכונות לשתף אותנו במיני הגיגים חשובים.

חוה ויעקב הרר אוגוסט 2013

למעלה


אלונה יקרה!

למרות שאמי איתך בקשר , כותב מטלפן מפיץ ומחמיא, אינני פוטרת עצמי מלהגיב אליך בכמה מילים. על מנת שתביני את האווירה. בדרך כלל כשאנו חוזרים מטיול כבר מהרהרים באופן מאוד כללי במטרה הבאה ואז מגלגלים את הנושא זמן ארוך ומתכננים טיול תפור לפרטים. הפעם עוד לפני שיצאנו ממוסקבה כבר גמלה בנו ההחלטה לשוב אליה ואליך ולמלא את מה שנראה לנו שהחמצנו. גם הביקור בסנט פטרבורג שהיא יפה ומזמינה וגם בה קיבלנו הדרכה חלקית הדגיש דווקא את החוויה שספגנו במוסקבה ואין ספק שהרגשתנו זו היא הודות לך ולהדרכתך. בנית לנו טיול ערוך מושלם גם מבחינת הקצב, המגוון, סדר הארועים, האתנחתות וההסברים שהתלוו לכל מהלך שעשינו. הצלחת להמחיש לנו את רוסיה בכל החושים ואנחנו מתהלכים עם חוויה זו גם בשהותנו בארץ. (ואני מודה שלי אישית סנט פטרבורג לא עשתה את זה.) רציתי לציין לפנייך שנימשפחות רוזנר, צירמן ומילר דברים נוספים הקשורים בעקיפין בביקורנו ברוסיה. תמיד חשנו קירבה לתרבות הרוסית ולהיסטורה הרוסית וזאת לדעתי בזכות האנשים שהקימו את המדינה והחדירו לפוליטיקה, לחינוך ולתרבות את הערכים ותפיסת העולם הרוסית. ועם זאת המפגש עם משפחות יהודיות ובודדים החיים פה ושם, הדגיש דווקא את הצד הקרוע והמתלבט של האנשים שאינם מוצאים לעצמם את המקום בו יוכלו לבנות את עתידם. וזה ריגש והעציב אותנו מאוד. ושנית, אינני יודעת אם את מכירה וקראת את הסופרת אירן נימרובסקי,בספרה "זבובי סתיו" כפי שתראי בתקציר המצורף היא מספרת על דילמות דומות לאו דווקא במשפחות יהודיות למרות היותה יהודיה. אם לא קראת ובכף לך לקרוא עברית אשמח לשלוח אליך ספר זה. …….. ולסיום, נשמח להזמינך לתל-אביב בביקורך בארץ, אנו גרים ממש מול הים שנשקף אלינו מכל חלון ויכולים לאפשר לך להנות מהעיר בתנאים נוחים. ואין זה הכל, גם אילנה ואורי שותפים לרגשות לתודות ולהזמנתך אלינו. בידידות, אורנה יורם אילנה ואורי וכמובן טובי ואמי

משפחות רוזנר, צירמן ומילר מתל אביב טיול ברוסיה ביוני 2013

13/07/13

למעלה


יצאנו שני זוגות (ששים +) להגשים חלום ישן לטיול במוסקבה וסנט פטרסבורג. במוסקבה קיבלה אותנו אלונה, שסייעה ביצירת קשר עם משכירי הדירה הממוקמת במקום מושלם ליד הקרמלין. אלונה לא חסכה מאמץ להפוך את הטיול במוסקבה לחוויה מיוחדת וקסומה בסגנון הדרכתה הנעים ושופע הידע מבלי להכביר בפרטים. בכל יום נכונה לנו הפתעה חדשה אם זה גלידה מיוחדת בקפה פושקין, סיור בתחנות המטרו, סיור לילה עם הפתעות בגבעת הדרורים, פרק הניצחון וסיורים מחוץ למוסקבה כמו סוסדל על אופיה המיוחד, הצימר האוטנטי עם רחצה בנהר וחמאם הפרטי ויין הדבש המושלם. בקיצור, משוט נעים בארץ שהפתיעה אותנו כל פעם מחדש. וכתובת הדירה: 29 Leninsky pr. Moscow, 119991 Russia מחיר 1800 דולר לשבוע לארבעה איש.

איתן אלחנני (למטייל) 18/11/12

למעלה


ה, יודעת להדריך כולל תהליכים הסטוריים, תהליכים אומנותיים, יש לה ידע רחב ומצד שני אם יש שאלה שהיא לא יודעת היא לא מתביישת להודות בכך ועוד באותו יום מבררת את הנושא ביסודיות. מעל לכל היא אדם כייפי שנעים לשוחח איתה ומארגנת תוספות מעניינות כגון רחצה בנהר, שמפניה מול נוף מוסקבה, סאונה בסוזדל וכו'. ממליץ בחום!!!

מלוציאן מראשון לציון (למטייל) 13/07/12

למעלה


למעונינים בטיול פרטי במוסקבה מדריכה דוברת עיברית, מעולה, בעלת ידע נרחב באומנות ובהיסטוריה. מומלצת בחום. אלונה גולדנברג

מוניקה סולומון (למטייל) 01/07/12

למעלה


חזרנו זה עתה שני זוגות מטיול באופן עצמאי במוסקבה וסנט פטרבורג. חווינו טיול גדוש באטרקציות ומראות שלא יישכחו במהרה. במהלך הטיול ליוותה אותנו אלונה גולדנברג ישראלית לשעבר המתגוררת במוסקבה ודוברת עברית/רוסית. אלונה מכינה מסלולי טיול מותאמים, מתלווה לרוב המקומות, דואגת להעברות משדה התעופה וכן למיניבוס והדרכה בעברית בתוך העיר ומחוצה לה. מומלץ מאוד למי שמעוניין לראות את רוסיה מבעד לעדשה אחרת ולא של טיול מאורגן

רחל רוזן (מסע אחר) 16/06/09

למעלה


רעייתי ואני שבנו מסוף שבוע ארוך במוסקווה בהדרכת המדריכה אלונה גולדברג. בזכות אלונה זכינו להכיר את מוסקווה בצורה מעמיקה ומעניינת. אלונה היא בעלת ידע במגוון נושאים לרבות היסטוריה, ארכיטקטורה ואומנות ההופכים את הביקור בהדרכתה למעניין במיוחד. אלונה הייתה קשובה לרצונותינו וידעה להתאים את אופי הביקור כך שיתאים לנו. בהדרכת אלונה גילינו עיר מדהימה מכל הבחינות שרק עוררה בנו את הרצון לשוב ולבקר בה. אני ממליץ בכל פה על אלונה.

Sarit (למטייל) 4/10/11

למעלה


דר אורית דולברג

שהינו במוסקבה 4 ימים באמצע מאי האחרון לרגל כנס רפואי, שבעלי השתתף בחלקו ובחלקו היה איתנו, ואילו אני וזוגתו של משתתף אחר ועוד כמה אנשים "חרשנו" את מוסקבה. יצרתי קשר עם אלונה בעקבות טיפ קודם באתר והמלצות בעל פה שקיבלתי והיא אכן לא אכזבה. התכנית נקבעה מראש דרך מיילים, אך בהחלט היו שינויים של הרגע האחרון, עקב אילוצים כאלה או אחרים. ברוב הטיול שלנו השתמשנו במטרו המקומי, אחד המרשימים ואולי המרשים ביותר בעולם, גם מבחינת היופי האדריכלי של התחנות וגם מבחינת השירות. לא חיכינו לרכבת יותר מ-50 שניות ונפח הנוסעים הוא הגבוה בעולם! אלונה דאגה גם להסעה לשדה התעופה וממנו, סידור שהיה נוח במיוחד, ובאחד הערבים בילינו בחברתה בטיול ברכב ייעודי ששכרה עבורנו. במהלך הבילוי המשותף הפגינה ידע רב ועמוק בתחומים רבים הקשורים לעיר, לעם הרוסי וליהודים. המידע הועבר בקלילות ובנעימות, אך לא באופן שטחי. האכפתיות המקצועית שגילתה התבטאה בכך שבדקה איזה פרט שלגביו ניטש ויכוח, הדפיסה עבורנו תרגומים לעברית שלשירים של פושקין ועוד. לכולנו היה ברור שלא היינו מספיקים לטעום מהעיר באותה מידה בלעדיה ומכאן ההמלצה החמה. החסרון העיקרי שלה הוא המחיר. 20 יורו לשעה + כרטיסים לאתרים, למטרו ופה ושם כוס בירה או שמפניה. ניתן להתגבר על הענין אם מגיעים בקבוצה לא גדולה של 4-10 אנשים ומתחלקים.

ד"ר אורית דולברג 14/06/2012

למעלה


אמיר

לומר את האמת, עד היום נהגתי להתייחס לטיפים לגבי נותני שירות די בעירבון מוגבל. אולם לאחר שפגשתי באלונה, שהומלצה כאן לפני, השתנתה דעתי לחלוטין. פגשתי באשה יוצאית דופן, אשר האנושיות שלה והרצון הטוב לעזור עומדים מעל שיקולי רווח ועבודה. ואז מתגלית גם המקצוענות שלה, הכישרון להתאים עצמה לציפיות ולצרכי המטייל, וההדרכה עם ידע מאד יסודי ומלא, תוך סבלנות ונועם הליכות.

מצטרף בחום לכל ההמלצות הקודמות על אלונה, ובהחלט מציע לבודדים, לזוגות ולקבוצות קטנות המעויינות להכיר את מוסקבה האמיתית, הן זו של התיירים והן זו של המקומיים, להיעזר בשירותיה של אלונה, המבקשת גם מחירים הוגנים בעבור השקעתה, אשר קל להבחין עד כמה שהיא באה היישר מליבה הרחב. הן בשלב של טרום הגעה, והן בשלב הביקור עצמו.


אמיר ( amirl למטייל) 7/6/11

למעלה


לפני כשלושה שבועות חזרנו מנסיעה למוסקבה. לא התכוונו לקחת מדריך, אבל במסיבת פורים פגשנו ישראלית בעלת סוכנות תיור, התרשמנו מאוד וניסינו. מעבר לעובדה שאלונה מדריכה מנוסה מאוד היא בעלת ראש פתוח וצעיר והבינה מהר מאוד מה מעניין אותנו ולא נתנה לנו סיור מובנה ויבש כמו הרבה מדריכים. היא גם הדריכה אותנו על חיי הלילה והבילוי ונהננו מאוד מההמלצות שלה. בנוסף, אלונה מקושרת מאוד בקהילה היהודית למי שמתעניין באוכל כשר, קבלת שבת וחגים. היא גם יכולה לקשר אתכם עם מדריך בסנט פטרסבורג. בקיצור אנחנו נהנו מאוד וממליצים עליה חום.

Shlomi למטייל 26/04/2011

למעלה


ריקרדו

לפני שבועיים חזרנו, אשתי ואני עם זוג חברים טובים, מטיול ברוסיה שכלל 4 ימים במוסקבה. הדבר הכי טוב שקרה לנו, הייתה ההדרכה של אלונה גולדנברג, מדריכה דוברת עברית ורוסית בעלת ידע בתחומים שונים, יודעת להתאים את עצמה לרצונות של המטיילים, חבר'המנית אמיתית איתה גם הכרנו את המקומות העיקריים אותם רצינו לבקר במוסקבה. היה לנו הרבה יותר מנעים לטייל בהדרכתה הנעימה והשוטפת. לפני הטיול ניהלתי אתה משא ומתן על המסלול ועל המחיר, כולל לווי חלקי של רכב כולל נסיעות משדה התעופה וחזרה, והכל פעל כמתוכנן וכמוסכם. מומלץ בחום!

02/08/2010 Ricardo למטייל


למעלה


יצאנו למוסקבה לחמישה ימים של עבודה וטיול. בעקבות טיפים שפורסמו באתר זה הגענו אל אלונה גולדנברג, ישראלית החיה במוסקבה ועובדת כמדריכה לתירים ישראלים. ברצוננו לציין כי ההדרכה שקיבלנו היתה מעולה. אלונה מכירה את מוסקבה היכרות מעמיקה, שולטת בהיסטוריה, באומנות ובארכיטקטורה הרוסית ומשלבת היבטים מההיסטוריה ומההווה היהודי והישראלי במוסקבה. ההדרכה היתה בעברית אך חשוב מכך היכרותה של אלונה עם ההווי הישראלי מאפשרת לה לכוון את ההדרכה לתחומי העניין המיוחדים לנו החל מהיסטוריה יהודית וכלה בבחירת מסעדות בהן האוכל מתאים להרגלינו. בקיצור - מומלץ ביותר.

למטייל 13/06/2010 Berken

למעלה


גדעון

אלונה גולדנברג היא מדריכה מצוינת דוברת עברית במוסקבה. לפני כשנה, בעלי ועוד זוג חברים, החלטנות לנסוע לטיול ברוסיה. אחת המשאלות שלי היתה, לא לנסוע בטיול מאורגן מצד אחד, למרות, שברור שללא מלווה מקומי ו/או דובר השפה הרוסית, יהיה קשה מאוד לארגן טיול מותאם אישית. לאחר כמה בירורים, שמענו על אלונה גולדנברג, ישראלית המתגוררת במוסקבה. ועליה קיבלנו המלצה חמה כמדריכה הבונה ומתאמת טיולים בהזמנה אישית. גישה זו כבר מצאה חן בעינינו, כי היה בה רמז לאפשרות לראות ולחוות דברים פחות שגרתיים. התחושה היתה, שאנחנו פשוט בידים טובות, שלא לדבר על כך, שלקבל הדרכה בעברית נותן תחושה ביתית. אך, יתרה מזאת, מוסקבה עדין לא מספיק ידידותית לתייר המערבי ואין שילוט או הכוונה באנגלית. אלונה לא רק שופעת ידע כמדריכה, אלא היא חובבת ומעריצה של התרבות הרוסית וגם מעורה מאוד בחיי הקהילה היהודית. הדבר המיוחד היה תמיד, הדרך שבה הוסיפה אלונה את נקודת מבטו של האדם הרוסי הפשוט, מתוך היכרות והזדהות מעוררת כבוד והשראה לעם הרוסי ומורשתו. אלונה היא גם צלמת חובבת, כך שבנוסף לתמונות שאנחנו צילמנו, קבלנו ממנה שלל תמונות נוספות, מצולמות ביד אומן ומזוויות, שרק עין אומנותית כמו שלה יכולות להבחין ביופיין. כל תיאום התחבורה היה באחריותה ותמיד לפי לוח הזמנים. בקיצור: לא היינו צריכים להיות מוטרדים בסוגיות של התנהלות ותחבורה, בדיוק כפי שקורה בטיולים מאורגנים, אך מכיוון, שלא רצינו טיול מאורגן ולא קבוצה גדולה, זכינו בכל היתרונות של טיול מאורגן יחד עם התאמה אישית. המלצתי על אלונה גולדנברג היא בלתי מסויגת.04/03/2010 למטייל

למעלה