tours

סיורים

Izmailovo

פארק צאריצינו
יקטרינה הגדולה רכשה את הנחלה, "בוץ שחור" במחיר מופקע וציוותה לבנות בשטחה ארמון קייץ שישמש אותה כמעון קייץ במוסקבה, ויחליף את ארמון הקייץ המיושן בקולומנסקוייה. לתכנון הפארק יקטרינה הזמינה מאנגליה מומחה לעיצוב גנים. הבוץ פונה, הנחלים והאגמים נוקזו והיער הטבעי על הגבעה הפך לפארק ציורי-פילוסופי על פי מיטב האופנה של סוף המאה ה-18.
המשך לקרוא...

Izmailovo

קולומנסקוייה
פארק טבע ושמורה הסטורית, הממוקם בין בוסתני פרי ויער עתיק, על גבעה עם נוף מרהיב לנהר בדרום מזרחה של מוסקבה. כבר במאה ה-16 הוא שימש כמעון הקייץ של הצארים של רוסיה. בשטח הפארק מספר כנסיות מעניינות. העתיקה והמרשימה ביותר היא כנסיית העלייה, Vozneseniya (עלייתו של ישוע השמיימה) והיא נמצאת ברשימת נכסים עולמיים של אונסק"ו.
המשך לקרוא...

Izmailovo

Izmailovo איזמיילובו
בפאתי מוסקבה, במרחק של כ-20 דקות נסיעה במטרו נמצא שוק המזכרות והפשפשים. למעשה, מדובר בקומפלקס שלם המשלב פארק על אי באמצע אגם, שווקים, מוזיאונים קטנים, וקרמלין (מבצר) ובו מבנים מימי הביניים של רוסיה ועד למאה ה-17. במרכז הקרמלין ניצבת כנסיית עץ יפהיפיה, הגבוהה ביותר ברוסיה, וארמון צארים צבעוני.
המשך לקרוא...

moscow

פניני מוסקבה
סיור פאנורמי מקיף במכונית צמודה. הסיור משלב נסיעה וסיורים רגליים באתרים ומוזיאונים במסלול. במהלך הסיור נבקר בכל האתרים החשובים הפזורים על פני מוסקבה הגדולה. סיור נוח, אינטנסיבי וחוויתי ביותר החושף את העיר ביום אחד. נסיים את הסיור במרכז העיר ונהנה מהפתעות  נעימות ברחובה הראשי של מוסקבה, טברסקייה וסימטאותיה.  נקנח בעוגה בקפה פושקין המפורסם.
המשך לקרוא...

tours_kremlin

הקרמלין - אוצרות וסודות במבצר
אורך הסיור כ-4 שעות הקרמלין הוא מרכז הכוח והלב הפוליטי הפועם, לא רק של מוסקבה אלא של רוסיה כולה. מכאן הנהיג איוואן האיום את שלטון האימים שלו, מכאן צפה נפוליאון במוסקבה העולה באש,מכאן הוביל לנין את הדיקטטורה של הפרולטריון וסטלין את הטרור האדום והטיהורים. מכאן ניהל חרושצ'וב את המלחמה הקרה, כאן בישר גורבצ'יוב על הפרסטרויקה וילצין נאבק על קיום הרופורמה ודמוקרטיזציה.
המשך לקרוא...

tours_metro

המטרו של מוסקבה
המטרו, הרכבת התחתית של מוסקבה היא הרשת הגדולה ביותר בעולם של תחבורה מתחת לאדמה. מעל 300 קמ' של מסילה, 186 תחנות ו-9 מליון נוסעים ביממה! רק כאן אפשר לחוש באמת את דופק העיר הגדולה ביותר באירופה ולפגוש בטיפוסים המאכלסים אותה.

המשך לקרוא...

tours_night

סיור לילה
מוסקבה של הלילה אינה דומה למוסקבה של היום.... בלילה היא יותר קסומה ומרשימה. כשהפקידים ועובדי היום חוזרים לבתיהם העיר עוברת להילוך לילה. בקייץ החושך יורד מאוחר, בסביבות השעה 22:00, אז נדלקים אורות המאירים את האתרים ההסטוריים; חומות הקרמלין, גשרים, מנזרים, מזרקות מנגנות בפארקים והכיכר האדומה שתמיד הומה תיירים ורוסים חוגגים.
המשך לקרוא...

sergei

סרגייב פוסאד
אם יש לכם זמן רק לטיול אחד מחוץ למוסקבה זהו הסיור המומלץ בשבילכם. העיר סרגייב פוסאד נמצאת כ-70 קמ' ממרכז מוסקבה וסיור במכונית צמודה אורך כ-6 שעות. העיר התפתחה סביב מנזר הנחשב לאחד המקומות הקדושים ביותר ברוסיה ומושך אלפי מאמינים ועולי רגל הבאים להתשטח על קברו של סרגיי הקדוש.

המשך לקרוא...

tours_gold

הערים העתיקות "טבעת הזהב"
אחרי הביקור במוסקבה הסואנת ולפני מעבר אל ס. פטרבורג מומלץ להאיט את הקצב ולחוות את רוסיה האמיתית. "טבעת" על שום 23 ערים, עיירות וכפרים עתיקים המסודרים בטבעת אובלית מצפון מזרח למוסקבה. "זהב" כיוון שבאזור זה, החל מהמאה ה-10 מתגבשת התרבות והאומה הרוסית. בערים העתיקות נבקר במנזרים קדושים וכנסיות אבן לבנות המושכים אליהם מליוני תיירים זרים ועולי רגל מכל רחבי רוסיה. נלון בכפר ציורי סוזדאל (220 ק"מ ממוסקבה).
המשך לקרוא...

tours_jewish

מוסקבה היהודית
הקהילה היהודית הגדולה ביותר בעולם במאות 19-20 היתה ברוסיה וברית המועצות (6 מליון). כאן נולדה התנועה הציונית, תיאטרון הבימה, יוסף טרומפלדור, אליעזר בן יהודה, מרק שאגל, בוריס פסטרנק, האחים רובינשטיין, יוסף ברודסקי, גולדה מאיר, ח.נ. ביאליק, אסימוב, שלום עליכם ורבים רבים וטובים אחרים.

המשך לקרוא...