פארק צאריצינו
"לאחוזה החדשה שלי קראתי צאריצינו, ולדעת כולם – זהו גן עדן מושלם!"
כך כתבה בזכרונותיה הצארינה, יקטרינה הגדולה בסוף המאה ה-18.

יקטרינה הגדולה רכשה את הנחלה, "בוץ שחור" במחיר מופקע וציוותה לבנות בשטחה ארמון קייץ שישמש אותה כמעון קייץ במוסקבה, ויחליף את ארמון הקייץ המיושן בקולומנסקוייה. לתכנון הפארק יקטרינה הזמינה מאנגליה מומחה לעיצוב גנים. הבוץ פונה, הנחלים והאגמים נוקזו והיער הטבעי על הגבעה הפך לפארק ציורי-פילוסופי על פי מיטב האופנה של סוף המאה ה-18. על הגבעה הוקם ארמון קייץ ניאו-גוטי מרהיב, אך סיפור בנייתו טרגי, אפוף מסתורין ורדוף רוחות. למעשה, הוא נבנה במשך כ-230 שנים! האדריכל הראשון, וואסילי באג'נוב פוטר וארמונו נהרס עד היסוד. תלמידו, האדריכל מטביי קזקוב, הופקד על בניית הארמון החדש, אך הצארינה יקטרינה נפטרה בטרם הושלמה בנייתו. עם מותה, הבנייה הופסקה, המקום ננטש והפך לחורבה רומנטית.

בין השנים 2005-7 שוחזר הארמון על פי רישומים מקוריים והיום הוא מתפקד כמוזיאון. הפארק מטופח מאוד, יפה בכל עונות השנה ואהוב מאוד על מוסקבאים הבאים לשוטט ביער, לדוג ולשוט באגם, לעשות סקי בחורף או לצלם את השלכת המרהיבה בסתיו.

בשבילי ההיסטוריה והטבע
bunkerהפארק הענק נמצא בדרומה של מוסקבה, ניתן להגיע אליו במכונית או במטרו. בכניסה לפארק 3 אגמים ציוריים המחוברים בגשרים ואשדות. על האי, בין שני גשרים נעצור על יד מזרקה מוסיקאלית. בלילה, המזרקה יפה במיוחד כשזרמי המים רוקדים ומתנפצים בה בשלל אורות וצבעים לצלילי מוסיקה קלאסית. אחרי האתנחתה המוסיקלית נמשיך לטייל לאורך האגם, שם נפגוש בברווזים, עגמיות, ברבורים וסנאים. נעלה אל הגבעה, ואחרי שנעבור מתחת לגשר הציורי יתגלה לעיניינו הארמון הגוטי שעל מגדליו וצריחיו המחודדים זורחים עשרות כדורים מוזהבים בצורת שמש.

למעלה | חזור